Goła Pupka :)

Nie wulgaryzmy czy tym podobne. Ale rozwój z gołą pupą następuje krokami milowymi. Taki mam zwyczaj, że gdy zmieniam Dziecku memu pieluchę rozkładam podkład jednorazowy (tylko z nazwy jednorazowy) i zostawiam Dziecko z golusią pupcią na tyle aż jej się znudzi czyli do pół godziny. Czasem jakieś siku się pojawi ale to nieważne. Ważna jest istota rozwojowa w tych momentach. Królewna moja czując iż jest wolna od pieluchy od razu zaczyna szaleć. Piski, okrzyki radości prezentacja zębali, turlanie się na boki, brzuch i plecy... Właśnie pierwsze obracanko stało się z gołą pupą. Guganie, piski i śmiechy w głos - z gołą pupą. Podnoszenie do siadu - z gołą pupą. Łapanie za stópki - z gołą pupą. Podnoszenie pupy w górę - z goła pupą i przemieszczanie się także a i pierwsze próby do raczkowania też, bo nóżki podkurcza i przesuwa się do przodu... I tak ostatnio myślę czy gdyby nie ta goła pupa - rozwój byłby wolniejszy? Późniejszy? Czy jak? Ta swoboda ruchu jest tak istotna dla Dziecka mego jak kąpiel w wannie. Kiedy to można pływać po warszawsku chlapać do woli dookoła itp... :) To także dobry sposób by mieć czas na przygotowanie papciu. Dziecko fika z gołą pupą a mama stroi przy jedzeniu. 
8 stycznia Chrzest - w końcu! A my jeszcze ubranka nie mamy, bo Nam Dziecko niewymiarowe się stało - długość 71cm. Te na 74 są wieeelkie a na 68 malusie... I co tu robić???

Nastrój mój się podniósł. Potrzebny był spacer samotny. Parę wieści o złej byłej koleżance, że jest jeszcze gorsza i moje ego poszło w górę. Tak jestem wredna :) I jak mi z tym dobrze :)

Komentarze

 1. hahaha :-) dowartościować się jakoś trzeba ;-)
  Gulek też niewymiarowy: nogi ma dłuższe niż przewiduje ustawa :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jutro wyciągam nasze podkłady jednorazowe- też tylko z nazwy:D

  OdpowiedzUsuń
 3. My robimy tak samo - podkład jednorazowy ( z nazwy) i Anula fika pół godzinki przed wieczorną kąpielą z gołą pupą. Uwielbia to! A my mamy pół godziny spokoju:) Chociaż już teraz zaczyna się przemieszczać i niestety zdarzyło się siku nie na podkład tylko na nasza kanapę:( Ale co tam, dziecko szczęśliwe!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. u nas tez kilka razy dziennie szaleństwo z gołym pupskiem :) wspaniale działa na nastrój i szkraba i rodziców

  ps najlepszego na 2012 rok:) mnóstwa dobrych chwil

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga