11.

Dziś babcia Grażyna ma urodziny :) A Lenka kończy 11 miesięcy. Podobno okres niemowlęctwa kończy się wraz z ukończeniem 1 roku życia. Niemożliwe... Od co najmniej 2 tygodni w domu moim zniknął niemowlak a rozgościło się na dobre wspaniałe Dziecko. To jak przeobraziła się Lenka jest niesamowite. Dokładnie za miesiąc minie rok od chwili gdy pojawiła się na świecie. 
Lenusia stoi, co raz częściej i więcej sama, samiutka! Chodzi przy wszystkich meblach w zasadzie trzymając paluszkiem czegokolwiek by mieć wrażenie oparcia. Bierze za rękę i każe się prowadzić. Paluszkiem wskazuje na rozmaite rzeczy mówiąc: "to o tio i to". Gada, ohh jak gada! Gaduła z Niej fantastyczna, potrafi Jej się cały dzień buzia nie zamykać ;) I śpiewa sobie zwłaszcza przy kąpaniu. A kąpanie wprost uwielbia! A najbardziej wodę z prysznica. Jak tylko mówię: "Lenusia idziemy myju, myju" Od razu w podskokach leci do łazienki. Potrafi się sama bawić. Ma ulubione miejsca w domu, do których zagląda codziennie. Pozwalam Jej włazić niemal wszędzie o ile nie ma tam niebezpiecznych przedmiotów. Zagląda do mojej torby, do szafki pod zlewem, do szafki z butami, do wszystkich półek w łazience, wali drzwiczkami od piekarnika gdy się złości, wyciąga ubrania z kosza w łazience, uwielbia gdy przynoszę pranie z dworu, rzucam je na łóżko wtedy a Lenka wszystko zrzuca na podłogę; uwielbia wszystkie zwierzątka i nie tylko te na obrazkach ale prawdziwe kurki, pieski i koty jak widzi z daleka od razu piszczy z radości, oglądanie książeczek i gazet które czytam, to przewracanie kartek jest takie fascynujące! Mnóstwo jest tego, całe mnóstwo. Lenusia po obudzeniu rano, nie woła nas od razu, tylko bawi się w łóżeczku :) Powtarza niemal wszystko co Jej pokazujemy, przytula się do nas i rozdaje soczyste buziaki.... Wspaniałe to nasze Dziecię. Tyle radości, dobrych emocji, pozytywnej energii... A miłość jest najwspanialsza. Jest bardzo komunikatywna, bez problemu informuje nas o swoich potrzebach. Obserwowanie rozwoju które idzie w błyskawicznym tempie. Bo Lenusia rozowojowo jest co najmniej miesiąc do przodu... Mogłabym wychwalać moją Córcię codziennie. Codziennie zaskakuje mnie i nas wszystkich! Nie lubię jednak wychwalania tak publicznie. Cieszę się na co dzień, chwalę Lenkę codziennie za każdą rzecz jaką robi. :)


Komentarze

 1. Ale miło się to czyta, Mama vel. Niezła Żona fajnie napisała i rewelacyjną fotkę córci zrobiła. Lenka jest cudowna, a na tym zdjęciu to wygląda na zdecydowanie więcej niż 11 m-cy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie posty :)

  Cudowna jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. wychwalaj, chwal się. niech ludzie wiedzą, masz się Kim chwalić :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś Ty, też tak myślałam, ale to wcale nieprawda. Nawet po roczku dzidziuś zostaje dzidziusiem, tylko nieco starszym i bardziej zaradnym;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Szczęście bije z tego wpisu na kilometr :D Lubię to!!! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. przez to wszystko nie złożyłabym życzeń ! o mały włos, ale zostało mi jeszcze 15 minut :)
  WSZYSTKIEGO CUDOWNEGO LENKO i NIEZŁA ŻONO :)
  Lena jest wspaniała. A miałam dzisiaj umieścić fotki z ostatnich jego "psot" i też go wychwalić co dzisiaj zrobił, bo mnie też zaskoczył, oczywiście pozytywnie.
  Nasze szczęścia, co ? :) Za miesiąc wspomnienia z porodówki ! ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cudowny etap, śliczna dziewczynka:) To fantastyczna sprawa obserwować jak dziecko się rozwija, zmienia, poznaje i przy tym zdobywa świat. Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. Reflektuje się i częściej będę wysyłać takie pozytywne posty :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ach zagapiłam... najlepszego na jedenaście mieszków dl Malutkiej! :D

  Im starsze tym fajniejsze te nasze dzieciaczki nie uważasz :D ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga