Posty

Wyświetlanie postów z luty, 2013

Stała zmienna czyli jak radzić sobie w codzienności mając ADHD

Obraz
Człowiek z ADHD jest specyficzny, trochę jak człowiek specjalnej troski. Potrzeby takiej osoby są na zupełnie innym poziomie, niż osób bez tego zaburzenia.

Przedwiosenne CANDY!

Obraz
Minęło 2 lata odkąd prowadzę bloga. Wiosna się zbliża wielkimi krokami. To moja ukochana pora roku :) Za niecały miesiąc moje urodziny i zaraz Wielkanoc... Najwyższa pora na moje rozdanie!

19 miesięcy skończone

Obraz
Nie wiem kiedy zleciał ten miesiąc. To był jeden z trudniejszych miesięcy w naszym Lenkowym życiu.

Matka vs DDA i ADHD

Obraz
Świadomie zostałam Mamą. Moje największe marzenie od dzieciństwa spełniło się tak jak chciałam i w tym czasie kiedy chciałam. Oczywiście przerażenie "Na prawdę się udało!" było i panika i obawy i lęki też. Jednak byłam też przekonana, że jestem gotowa na wejście w rolę Mamy. Tym bardziej będąc świeżo po terapii DDA.

Matka vs Kobieta

Obraz
Mamą poczułam się już będąc w ciąży. Moja "Gościówa" w brzuchu niemal od początku dawała znać o sobie. Całkowita zmiana trybu życia i uwaga skupiona na Niej. Ciąża to dziki okres w życiu. Zmiany zachodzące w ciele i umyśle są nieprawdopodobne i nie zawsze łatwo je zaakceptować.

Moje miejsce na biżuterię!

Obraz
Moja biżuteria to przede wszystkim kolczyki. Wszystko trzymałam w skrzyneczce, którą widzicie poniżej. Jednak leżące kolczyki, które powinny wisieć szybciej ulegały niszczeniu... Mieszkam w bardzo mikrym miejscu co mnie bardzo ogranicza. Bardzo chciałam by moje kolczyki wisiały. Żebym miała do nich dostęp od razu, bez szukania.

Tag obrazkowy

Obraz
Zasady: 1. Umieść w poście baner z tytułem tagu i linkiem do Kirei - inicjatorki tagu  2. Odpowiedz na 17 pytań w formie zdjęcia - może to być pojedyncze zdjęcie, kolaż złożony z kilku zdjęć, sfotografowany rysunek, PrintScreen. Ważne, żeby odpowiedź była w formie graficznej, a nie tekstowej - ewentualnie krótki podpis dozwolony :)  3.Postarajcie się, aby większość zdjęć była Wasza własna, a nie np. pobrana z internetu z podaniem źródła. Wtedy ten tag będzie bardziej "osobisty" i ciekawy, choć kilka pytań trochę utrudnia to zadanie (np. w przypadku pytania o życzenie).  4. Otaguj 7 osób :) Pytania (przetłumaczone z niemieckiej wersji TAGU)

Rewolucja na talerzu mojej córki!

Obraz
Daaaawnooo nie pisałam o żywieniu mojej Lenki. I nie ma się co dziwić. Pokpiłam sprawę. Poszłam za wygodą i dawałam jogurty i serki przez co zapychałam Dziecko i oprócz tego jadła tylko śniadanie bo na obiad zazwyczaj chęci brakowało.

Wypalenie zawodowe

Obraz
Mówią, że Matka to zawód. Pamiętam jak na studiach miałam jedne zajęcia na temat wypalenia zawodowego. Mowa była o zawodach gdzie pracuje się non stop z ludźmi np.: nauczyciel, lekarz, policjant.

Idzie wiosna! A więc zmiany :))

Obraz
Skończył się styczeń! A więc idzie wiosna idzie no mówię Wam :) Mnie nosi do zmian a potrzebuję ich niemal wszędzie... Zaczęłam od zmiany zawartości szafy, powoli stopniowo. W między czasie mega senności Córki zaczęłam kombinować z blogiem I to są efekty mojej pracy, która mnie niemal wyprowadzała z równowagi! Tak mi się spodobało, że poszłam dalej...